Duyurular | TrendFX

Duyurular

META TRADER 5 BİLGİLENDİRMESİ

Meta Trader İşlem Platformu Hakkında

MetaTrader 5 işlem platformuna hesabı taşınan yatırımcıların yeni platformu kullanabilmeleri için yeni giriş şifreleri oluşturulmaktadır. Bir önceki sürüme ait olan (MT4) kullanıcı Login numaraları aynı şekilde korunacak olup, yeni giriş şifreleri gönderilecektir. PC ve mobil sürümleri için MT5 programının aşağıdaki linkten indirilmesi ve kurulumu gerekmektedir.

 

MetaTrader 5 Platformunu masaüstü

MetaTrader 5 Platformunu IOS telefon uygulaması

MetaTrader 5 Platformunu Android telefon uygulaması

 

Risk Bilgilendirmesi ve Koşullar

Hesap Numarası ile taşınması istenen Bireysel Yatırımcı Hesabı geriye dönük MT4 ile bağlantı içermez.

MetaTrader 4 Platformunda olan hesaptaki mevcut Açık Pozisyonlar, Zararı Durdur (Stop Loss) ve Kâr Al (Take Profit) seviyeleri ve işlenmiş swap değerleri korunarak MetaTrader 5 hesabınıza taşınır.

MetaTrader 4 Platformunda olan hesaptaki mevcut Bekleyen Emirler, MetaTrader 5 Platformuna taşınacaktır.

Taşıma sonrasında mevcut müşteri profili sadece MetaTrader 5 işlem platformunda sürdürülebilir. Bir kez taşınan yatırımcı profili, MetaTrader 5 işlem platformu üzerinden işleyişine devam edebilmektedir. Pozisyonların yeniden MetaTrader 4 İşlem Platformuna geri döndürülmesi mümkün değildir.

Yatırımcıların sahip oldukları işletim sistemleri ve cihazların performans ve uyumlulukları, kullanıcı sözleşmesine göre yatırımcıların sorumluluğundadır.

TrendFX Ltd., MT5 platformuna taşınacak olan bireysel yatırımcı hesaplarını,belirlenen tarih ve şartlar içerisinde taşımak ve entegre etmek noktasında hizmet sağlamaktadır. Taşıma süreci ve tarihleri hususunda TrendFX Ltd. haklarını saklı tutmaktadır ve taşınacak hesaplar ile ilgili bildirimde bulunulacaktır.

MetaTrader 5 üzerinde çalışmakta olan grafik, fiyat ve emir tipleri ve işlem saatleri eski sürüme göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Platformlar arası geçiş ve açıkta bulunan pozisyonların taşınma süreci, piyasanın kapalı olduğu tatil günlerinde yapılmaktadır. Piyasa açılışına kadar olan süre zarfında, gerekli hesap bilgileri yatırımcılara sağlanmaktadır. Piyasa açılışı ile birlikti aktif MetaTrader5 hesabı kullanıma açılırken eski sürüme ait hesap bilgileri geçersiz olacaktır. Yatırımcılar platform geçişinin ardından MetaTrader 4 Platformunda bulunan hesaplarına erişemeyeceklerdir.

 

MetaTrader 5 işlem platformuna hesabı taşınacak olan bireysel yatırımcılar, belirtilmiş olan tüm koşul ve maddeleri kabul etmiş ve onaylamış olacaklardır.

 

Hesabındaki işlemlerin taşıması yapılacak tüm yatırımcılar için güncel pozisyon ve işlem seviyeleri taşınmanın gerçekleşeceği tarihleri takiben son piyasa kapanışıdır. Piyasa kapanışına (Cuma Gecesi) kadar olan sürenin sonunda, bireysel yatırımcıların hesapları içerisinde bulunan tüm açık işlemler piyasa kapanışı ile birlikte taşıma sürecine dahil edilecektir. Piyasa kapanışının ardından herhangi bir değişiklik yapılması veya pozisyonların kapatılması mümkün değildir.

 

Piyasa açılışından itibaren hesabı taşınan tüm yatırımcılar aktif olarak işlemlerine devam edebileceklerdir.

Piyasa kapanışı ile birlikte taşınması kesinleşen pozisyonların içerisinde bulunan bekleyen emir, SL ve TP gibi henüz devreye girmemiş işlemler için TrendFX Ltd. garanti sunmamaktadır.

 

Taşınması kesinleştirilen bireysel müşteri hesaplarının güncel bakiye, varlık, teminat, marjin, marjin seviyesi gibi ana unsurları ve kaldıraçları mevcut durumlarını koruyacak şekilde yeni işlem platformuna aktarılacaktır. Ancak piyasa açılışında meydana gelebilecek GAP (Fiyat Boşluğu) gibi piyasanın doğal koşulları içerisinde olabilecek fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkabilen rakamsal değişikler (marjin, marjin seviyesi, varlık, kar/zarar durumu) ‘Piyasa Koşulları ve Risk Bildirimi’ maddeleri kapsamındadır. TrendFX Ltd. resmi sitesi üzerinden ‘Risk Bildirimi ‘ ve ilgili duyurular takip edilebilir.